Co to jest assistance?

Ubezpieczenie assistance, jest to ubezpieczenie należące do ubezpieczeń dobrowolnych. W przypadku wykupienia polisy assistance możemy uzyskać pomoc w sytuacjach awaryjnych. Może zabrakło ci paliwa? Auto przestało jechać albo coś się z nim stało? W takich przypadkach, ale również i w kilku innych problemach bardzo prostym oraz skutecznym rozwiązaniem będzie skorzystanie właśnie z tego ubezpieczenia. Co dokładniej warto wiedzieć o assistance? Jakie są rodzaje tego ubezpieczenia oraz kto powinien się nim zainteresować?

Ubezpieczenie assistance

Assistance -dlaczego powinienem je posiadać oraz co to jest?

Assistance, jest to ubezpieczenie, które w wielu sytuacjach pomaga w rozwiązaniu często kosztownych problemów, które można napotkać podczas ruchu drogowego. Jeżeli wyjechałeś sobie właśnie na wymarzone wakacje, jesteś już w drodze, a w środku nocy nagle okazuje się, że twoje auto zaczyna się zatrzymywać i przestaje jechać dalej. Co w takiej sytuacji zrobić? Jeśli wykupiłeś polisę assistance, w takim wypadku dzwonisz do ubezpieczyciela, który powinien zająć się holowaniem twojego auta do warsztatu, natomiast tobie oraz twojej rodzinie lub znajomym powinien zapewnić nocleg w hotelu. Oczywiście zakres tego, zakres tego, na co można liczyć, jest ograniczony i głównie zależy od pakietu, na który się zdecydowałeś.

Ubezpieczenie assistance jest wybierane coraz częściej.

Polacy z roku na rok są coraz bardziej świadomi, co to jest ubezpieczenie assistance i dlatego coraz więcej nas decyduje się na skorzystanie z tej polisy ubezpieczeniowej. Niedawno zostało przeprowadzone badanie, z którego wynika, że w roku 2017 z polisy assistance skorzystało prawie 2,6 milionów Polaków. Badanie dotyczyło nie tylko assistance samochodu, ale także assistance medycznego.

Ceny oraz szczegółową ofertę na assistance można poznać na ile kosztuje assistance.

Podczas wyboru assistance, na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Należy pamiętać, aby przed zdecydowaniem się na wybór danego ubezpieczenia, w pierwszej kolejności zapoznać się z warunkami umowy. Najbardziej powinny cię zainteresować wyłączenia odpowiedzialności. Podczas wyboru ubezpieczenia szczególną uwagę zwróć na:

  • wyłączenia terytorialne ochrony ubezpieczeniowej, czyli kraje, w których wykupione przez nas ubezpieczenie nie obowiązuje,
  • holowanie- na jak długą odległość w ramach pakietu oraz czy obejmuje on także holowanie poza granicami Polski?
  • auto zastępcze- czy możesz z niego skorzystać oraz na jak długi okres czasu,
  • usługi serwisowe- wymiana opon, dowiezienie paliwa albo rozładowanie się akumulatora,
  • możliwość skorzystania z hotelu w przypadku naprawy naszego pojazdu

Co należy wykonać przed zadzwonieniem do ubezpieczyciela?

Jeżeli masz zamiar skorzystać z pomocy w ramach ubezpieczenia assistance, przed zadzwonieniem do ubezpieczyciela pamiętaj o:

  • zabezpieczeniu miejsca, w którym zdarzył nam się nieszczęśliwy wypadek (np. Postawić znak ostrzegawczy)
  • przeanalizowaniu tego co mogło się wydarzyć, aby wszystko dokładnie opisać konsultantowi,
  • przygotowaniu polisy w celu weryfikacji zgłoszenia,
  • jak najszybszym i bezzwłocznym zgłoszeniu zdarzenia,
  • pomoc informacyjną- w przypadku, kiedy chcesz tylko się dowiedzieć, np. Gdzie znajduje się najbliższy warsztat samochodowy,
  • pomoc medyczną- nie tylko dla osoby ubezpieczonej, ale również dla jego rodziny,
  • pomoc techniczną- która wiąże się z problemem, działania naszego samochodu,
  • pomoc prawną,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *